بیوگرافی گروه چارتار

بیوگرافی گروه چارتار

لینک کوتاه مطلب
1 خرداد 1397 589 بدون نظر

ترانه آهنگ

گروه چارتار نام یک گروه موسیقی تلفیقی است که ابتدای دهه نود شمسی در ایران تشکیل شد.

این گروه در سال ۱۳۹۰ تشکیل شده‌است. سبک این گروه تلفیقی است و موسیقی الکترونیک را با آواز ایرانی تلفیق کرده است. اشعار و و موسیقی این گروه برگرفته از ادبیات و موسیقی کلاسیک ایرانی است. آرش فتحی آهنگساز، احسان حائری ترانه‌سرا، آیین احمدی‌فر تنظیم‌ کننده و آرمان گرشاسبی به عنوان خواننده، گروه چارتار را تشکیل می‌دهند.

شکل‌گیری گروه
آرمان گرشاسبی در گفت‌وگو با سایت موسیقی ما می‌گوید: «یک دوستی قدیمی‌ای من و آرش داشتیم و همین‌طور من و احسان. از طرفی آرش هم با آیین دوست بود. آرش ساز می‌زد و من هم آواز کار می‌کردم، ولی آرش از این موضوع بی‌خبر بود. یک روز خیلی اتفاقی آرش ساز زد و من هم خواندم. آرش که از تمرین‌های من بی‌خبر بود، گفت تو چقدر خوب می‌خوانی، صبر کن به تو خبر می‌دهم. نمی‌دانستم چه تصمیمی دارد. بعد هم آرش یک ملودی سنتی ساخت و آیین هم آن را الکترونیک تنظیم کرد. بعد یک روز با من تماس گرفت و قرار گذاشتیم و موسیقی را برای من پخش کرد و گفت برای تکمیل کار به یک شاعر نیاز داریم، کسی را سراغ نداری؟ من هم احسان را معرفی کردم، احسان پذیرفت و روی ملودی، ترانه‌ای نوشت و وقتی هر چهار نفر روی شعر توافق کردیم، من هم آن قطعه را خواندم. آن‌جا بود که دیدیم پکیج خوبی از کار درآمده و بدون این‌که حرفی بزنیم، کار روی قطعه دوم را شروع کردیم.»

افراد این گروه از سن نسبتاً پایینی برخوردارند. آرش فتحی، احسان حائری و آرمان گرشاسبی متولد سال ۱۳۶۷ و آیین احمدی‌فر متولد سال ۱۳۶۳ هستند.

آلبومهای منتشر شده توسط گروه چارتار عبارتند از:

1- آلبوم باران تویی انتشار بهمن ماه سال 1392

2- آلبوم جاده میرقصد انتشار شهریور ماه سال 1394

3- آلبوم دریا کجاست؟ انتشار بهمن ماه سال 1396

نظرات