بیوگرافی زین ملک

بیوگرافی زین ملک

زین جواد مالیک (اردو: زین جواد ملک، ۱۲ ژانویه ۱۹۹۳) معروف به زین مالیک یا زین، خواننده و ترانه‌سرای بریتانیایی است .که به طور مکتوب با نام زین شناخنه می شود.

مالیک در برادفورد، یورک‌شر غربی متولد و بزرگ شده. مالیک به عنوان یک هنرمند انفرادی برای رقابت موسیقی بریتانیا ایکس فاکتور در سال ۲۰۱۰ مورد آزمایش قرار گرفت. پس از اینکه به عنوان یک بازیکن انفرادی حذف شد، مالیک به همراه چهار نفر دیگر به رقابت بازگشت برای تشکیل یک گروه پسرانه که با عنوان وان دایرکشن شناخته می شود. مالیک در مارس ۲۰۱۵ از گروه جدا شد و یک قرارداد ضبط انفرادی با آرسی‌ای امضا کرد.

مالیک در سال ۲۰۱۶ اولین آلبوم خود را با نام ذهن من ارائه کرد. اولین سینگل از این آلبوم ترانه پیلو تاک بود که افتخارات زیادی را برای مالیک بدست آورد از جمله : جوایز موسیقی آمریکا ، جایزه موسیقی بیلبورد ، جایزه موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی بود.

پدر او، یاسر مالیک،از پاکستانی‌های بریتانیا است، و مادرش، تریسیا برنان مالیک، انگلیسی است و از نسلی ایرلندی است. مادرش به خاطر ازدواج آنها به اسلام تبدیل شده است. او یک خواهر بزرگتر ، دنیا و دو خواهر جوانتر دارد ، ولیحا و صفا.

مالیک سیگار می‌کشید اما در ۲۰۱۱ برای مدتی سیگار را کنار گذاشت.

او با پری ادواردز خوانندهٔ عضو گروه بریتانیایی لیتل میکس که در سال ۲۰۱۱ در اکس فکتور بریتانیا برنده شدند، دوست بود. این رابطه در ۴ اوت ۲۰۱۵ پایان یافت.

مالیک با جیجی حدید مدل آمریکایی از سال ۲۰۱۵ در رابطه بود. حدید در نماهنگ گفتگو بالشی زین حضور یافت. زین به همراه حدید روی جلد مجله وگ در اوت ۲۰۱۷ ظاهر شدند. زین در سال ۲۰۱۸ در توییتر خود اعلام کرد که به صورت رسمی از جی جی حدید جدا شده‌است.

مالیک مسلمان سنی است. او به زبان‌های انگلیسی و اردو سخن می‌گوید، و می‌تواند عربی بخواند

مالیک در سال ۲۰۱۰ در فصل هفتم اکس فکتور بریتانیا «آهنگ بگذار عاشقت باشم» را خواند. او مانند دیگر اعضای گروه وان دایرکشن در Bootcamp ناموفق بود. اما با رای داور مهمان، نیکل شرزینگر، ملک و دیگر اعضای وان دایرکشن در استدیو Wembley به عنوان گروه به خانه داوران راه پیدا کردند.

نام گروه توسط هری استایلز عضو دیگر این گروه گذاشته شد. آن‌ها در خانه سایمن کاول که مربی آن‌ها بود آهنگ Torn را خواندند و در نهایت به اجراهای زنده در اکس فکتور راه پیدا کردند اما در هفتهٔ نهایی سوم شدند. در این مدت آن‌ها طرفداران بسیاری در سراسر بریتانیا بدست آوردند.

آنها آهنگ «همیشه جوان» را برای بردشان در اکس فکتور حاضر کرده بودند که موفق به انتشار رسمی آن نشدند. اما مدتی بعد این آهنگ در سطح اینترنت لو رفت. چندی بعد آن‌ها با سایکو ریکوردز، متعلق به سایمون کاول، قرارداد بستند.

آن‌ها آلبوم اول خود با نام «تمام شب بیدار» را در ۲۰۱۱ و آلبوم دوم خود را با اسم «مرا به خانه ببر» در سال ۲۰۱۲ منتشر کردند. آلبوم سوم آنها، «خاطرات نیمه‌شب» در تاریخ ۲۵ نوامبر ۲۰۱۳ و آلبوم «چهار» در سال ۲۰۱۴ منتشر شد.

زین ۲۵ مارس سال ۲۰۱۵، وان دایرکشن را به صورت رسمی ترک کرد.

ذهن من اولین آلبوم زین پس از جدایی از وان دایرکشن است که در روز ۲۵ مارس ۲۰۱۶ منتشر شد و در روز اول انتشار در صدر جدول‌های بیش از ۷۰ کشور قرار گرفت. اولین تک‌آهنگ این آلبوم به نام پیلوتاک در ۲۹ ژانویه ۲۰۱۶ منتشر شد. این آهنگ در همان هفتهٔ اول انتشار در صدر جدول ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد قرار گرفت. موزیک ویدیوی آن نیز با حضور جی جی حدید در همان روز منتشر شد.

این آلبوم شامل ۱۸ آهنگ زیر می‌باشد:

"Mind of Mind (Intro)"
"It's You"
Befour
"She"
"Drunk"
Intermission: Flower"
"Rear View"
"Wrong" (featuring Kehlani)
"Fool for You"
"Borderz"
"Truth"
"Lucozade"
"TIO"
"Blue"
"Bright"
"Like I Would"
"She Don't Love Me"

مالیک همراه با تیلور سویفت خواننده مشهور آمریکایی در ۱۶ نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی آهنگ 'I Don't Wanna Live Forever' برای فیلم پنجاه طیف تاریک‌تر را منتشر کردند. این آهنگ در رده هجدهم۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد قرار گرفت. این آهنگ برای جوایز موسیقی رادیو دیزنی، نامزد دریافت جایزه بهترین همکاری شد.
لینک کوتاه مطلب
31 تیر 1397 7,802 0
نظرات