بیوگرافی حامد هاکان

بیوگرافی حامد هاکان

بیوگرافی حامد هاکان


 

 

نام: حامد
نام خانوادگی: هاکان
محل تولّد: شهر ری
تاریخ تولّد:1362/05/17
دارای سه برادر و یک خواهر و هنوز ازدواج نکرده است.
در یک خانواده مذهبی به دنیا آمده است و از دوران کودکی به خواندن علاقه زیادی داشته است و از سن ۶ سالگی خواندن را با اشعار مذهبی شروع کرد و بیشتر سنتی کار میکرد ولی در ۱۶یا ۱۷ سالگی روحیاتش تغییر کرد و به سمت موسیقی پاپ کشیده شد و به خاطر موقعیت خانوادگیش نمیتوانست هیچ سازی را به خانه ببرد و به همین خاطر آهنگ سازی را با کامپیوتر و با نرم افزارهای موسیقی آغاز کرد ؛ آشنايیش با کامپیوتر خیلی سریع باعث پیشرفت او شد و رشته تحصیلی او کامپیوتر است ؛ مشوق اصلی خود را در زمینه موسیقی دایی مهربانش میداند که در این راه خیلی به او کمک کرده است ؛ نام خانوادگیش را از ذاکری نسب به هاکان تغییر داد که این نام ؛ نامی ترکی است و انتخاب آن داستان جالبی دارد.
تابستان سال 1383 اولین آلبوم خود را با نام (قاتل حرفه ای) با 12 تراك بصورت اینترنتی منتشر کرد كه از جمله آهنگ های آن ميتوان به (قاتل حرفه ای ؛ غم دريا ؛ نپیچون مارودیگه ؛ نداي من ؛ خداي من ؛ دنيا ؛ سپيده و......) اشاره كرد. با اين آلبوم به عنوان يكي از سياه خوانان موسيقي پاپ معرفي شد ، بعد از آن به دنبال موسيقي الكترونيكي و سازهاي مربوط به آن رفت و يكي از اولين كساني بود كه از Dj در موسيقي اش استفاده كرد كه از جمله آنها ميتوان به قطعه زيباي (سگ محلي) اشاره كرد.
بعد از آلبوم قاتل حرفه ای حامداز طريق يكي از دوستان با محسن چاوشي آشنا شد و در آلبوم محسن چاوشي (خودكشي ممنوع) به عنوان خواننده ميهمان حضور داشت كه از جمله در همين تراك خودكشي ممنوع اوست كه با محسن چاوشي مصاحبه كوتاهي انجام ميدهد و نيز در تراك آهاي خبر نداري و تراك آخر اين آلبوم حظور دارد.
حامد هاكان در تابستان 1384 (آلبوم قاتل حرفه اي 2) را با همكاري محسن چاوشي آماده و روانه بازار كرد و انتشار اين آلبوم شهرت آن را دوچندان كرد.
سبکی که حامد هاکان به موسیقی پاپ ایران آورد سبک جدیدی بود ، بله سبک سیاه كه تا آن زمان كسي با اين سبك زيبا آشنا نبود.
بعد از (آلبوم قاتل حرفه ای 2) حامد در سال 1385 آلبوم مشترکی با آقای علی ایرج به نام (لوتی دست خوش) را آماده كرد ؛ ولي متاسفانه به دليل بعضي مسائل اين آلبوم روانه بازار نشد و بعضي تراك هاي اين آلبوم بدون اجازه حامد منتشر شد.
مدتي بعد اعلام كرد آلبومي آماده پخش دارد با نام (خود فروش) كه اشعار آن را خود او و مريم حيدرزاده سروده اند كه بنا به دلايلي آن آلبوم هم منتشر نشد.
حامد موسيقي تركي استانبولي را بسيار دوست دارد و در تنظيم قطعاتش از آن استفاده ميكند و ترانه اكثر كارهايش را خودش سروده ولي از ترانه سراهاي ديگرهم شعر ميگيرد كه ازجمله آنها ميتوان به استاد داريوش ايزدپور و خانم مريم حيدرزاده اشاره كرد ؛ در كل حامد دوست دارد كاري را بخواند كه موضوع داستانش واقعي باشد و براي خودش اتفاق افتاده باشد.
ائمه اطهار را دوست ميدارد و از بين آنها ارادت خاصي به امير المومنين امام علي (ع) دارد و يك قطعه بسيار زيبا با نام (امام علي) را كه قرار بود براي تيتراژ آخر يك سريال تلويزيوني پخش شود كه اين سريال به مرحله پخش نرسيد را خوانده كه حتي اين آهنگ از راديو جوان هم پخش شد و آهنگ زيباي (دلم به عشق يارم) را با صداي زيباي خود براي امام حسين (ع) بازخواني كرده و يك دمو بسيار زيبا بانام يا زهرا را براي حضرت فاطمه زهرا (س) آماده پخش كرده است كه اميد واريم اين قطعه زيبا هرچه زودتر بصورت كامل پخش شود.
در سال 1385 براي مدت كوتاهي به كشور امارات رفت و در شهر دبي زندگي كرد و چند قطعه زيبا با آهنگ سازي استاد حسن شماعيزاده را آماده پخش كرده است و خودش از سفرهايي كه به كشور امارات داشته بسيار راضي است و اعتقاد دارد در زمينه موسيقي نيز كمك زيادي به او شده است.
ساخت و انتشار آهنگ بسيار زيباي (من كشتمش) از اشعار خانوم ترانه مكرم توسط او دردسرهاي زيادي برايش بوجود آورد كه جريان مفصلي دارد و بعد از حامد آقايان حميد عسكري و مهدي مقدريان و حسام يار يار اين آهنگ را بازخواني كردند كه بعد آقاي مهدي مقدريان با مصاحبه بسيار زيبايشان از حامد هاكان قدرداني كردند.
از ویژگی های اخلاقی حامد ميتوان به انتقاد پذيري ، راستگويي ، خوش اخلاقي ، شوخ طبعي و......اشاره كرد.
ورزش را دوست دارد و به شطرنج بسيار علاقه دارد.
حامد هاكان بيشتر وقت را در خانه است و به ساخت ملوديهايش ميپردازد و از بين بازيگران ايراني بازي امين حيايي را بسيار دوست دارد و به عطر بسيار علاقه دارد و به ظاهرش خيلي اهميت ميدهد و از يك نواختي بسيار متنفر است ، چه در كار و چه در زندگي و هر روز به دنبال ايده اي نو است و تا زماني كه حرفي تازه براي گفتن نداشته باشد كاري ارائه نميدهد و معتقد است موسيقي را نميتوان محدود به زمان و مكان كرد و ميگويد قانونش در موسيقي بي قانوني است.
در زمينه خواندن و آهنگسازي از كسي تقليد نكرده است و علاقه زيادي به اجراي آهنگ هاي دو صدايي دارد و تاكنون بيش از 100 تراك با صداي او منتشر شده و تعداد زيادي آهنگ را در آغاز كارش بصورت تمريني خوانده كه خودش از پخش شدن آنها راضي نبوده كه از جمله آنها ميتوان به قطعه (فرنگيس) اشاره كرد.
از بين خوانندگان داخل كشور صداي محمد اصفهاني و فريدون اسرايي را ميپسندد.

لینک کوتاه مطلب
12 اردیبهشت 1395 2,581 0
نظرات