بیوگرافی امیرحسین افتخاری

بیوگرافی امیرحسین افتخاری

بیوگرافی امیرحسین افتخاری


 

 

برنامه استیج


استیج یک برنامهٔ تلویزیونی برای یافتن استعدادهای تاکنون ناشناخته موسیقی برای فارسی زبانان بدون در نظر گرفتن سن و سال و با داوری بابک سعیدی، شهرام آذر، حامد نیک‌پی و رضا روحانی است. فصل اول برنامه استیج از شبکه من وتو پخش شد و جایزه این مسابقه ۵۰ هزار دلار بود. برای اولین بار در این سری برنامه‌ها از هنرجوهایی با سبک‌های غیر پاپ مانند رپ و سنتی و تلفیقی و جاز نیز پذیرفته شد.


برنده این مسابقه از سوی مردم و با استفاده از پیام کوتاه؛ تماس تلفنی؛ سایت من و تو و اپلیکیشن من وتو انتخاب شد. در فصل اول برنامه استیج امیرحسین افتخاری از گروه حامد نیک‌پی مقام اول را بدست آورد.


بیوگرافی امیر حسین افتخاری


امیرحسین افتخاری متولد 1370 می باشد و اصالت وی شیرازی است. امیرحسین ساکن شهر دوسلدورف آلمان و مشغول به تحصیل و دارای شغل در ادارهٔ پست این شهر می باشد.
امیرحسین افتخاری به مدت ۱۰سال است که موسیقی سنتی کار می کند، سه تار و دف می نوازد و آواز می خواند. امیرحسین افتخاری می گوید در کودکی یادگیری سه تار برای او به دلیل چپ دست بودن دشوار بوده و بارها گریه کرده اما به کارش ادامه داده است.


امیرحسین افتخاری در آلمان سرپرست گروه سنتی ایرانی ولی با اعضای غیرایرانی "بهار" است و همچنین با گروه پل به عنوان خواننده در هلند همکاری می کند.
بهترین خاطره‌ زند‌گی امیرحسین در باب موسیقی‌ به شرکت در کنسرتی در قونیه با اجرای شهرام ناظری باز می گردد: او می گوید "مشتاقانه نزد ایشان رفتم و اولین عکس و امضای زند‌گیم را از ایشان گرفتم."
امیرحسین افتخاری نجات غریق و مربی‌ شنا است


امیرحسین افتخاری در مرحلهٔ آزمون اولیه مسابقه Stage ترانه ای را که بارها تمرین کرده بود نخوانده و به یکباره تصمیم گرفت آهنگ دیگری رابخواند که این ترانه مورد قبول داوران قرار گرفت.
در سال 1397 ( 2018 میلادی ) امیرحسین افتخاری مدیریت برنامه ها و پخش آثار خود را با عقد قراردادی به رادیو جوان واگذار کرد.


برخی از آهنگهای امیرحسین افتخاری

زیبا نگارا

معجزه عشق

چیطو

بنام ایران

ابر طوفانی

قصه غمگین شد

ای یار

مرد مجنون

شهر بهم میریزد

عطش

حلالم کن

صبر
لینک کوتاه مطلب
15 اردیبهشت 1395 3,036 بدون نظر

نظرات